Pytania i odpowiedzi

CO PRZED SESJĄ + JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

To moja pierwsza sesja, nie wiem jak się przygotować – w co się ubrać, ani gdzie wykonać zdjęcia?

Przygotowania do sesji rozpoczynamy od ustalenia terminu, a następnie Twoich preferencji. Bardzo ważne są zainteresowania i upodobania. Możemy zaproponować miejsca zarówno w klimacie sesji miejskiej, jak i na uboczu, bardziej sielsko i spokojnie. W kwestii stroju zawsze mamy przygotowane inspiracje i wskazówki, które pomogą Ci czuć się na sesji swobodnie. Znajdziesz je na naszym Pintereście [KLIK].

Czy sesję muszę rezerwować z dużym wyprzedzeniem? Jaki jest czas oczekiwania na termin?

Pamiętaj, że im wcześniej się zdecydujesz tym prawdopodobnie będziesz mieć większą dowolność w wyborze dogodnego terminu. W okresie jesienno-zimowym czas oczekiwania to około 2-3 tygodnie, natomiast wiosną oraz latem jest to od miesiąca do dwóch.

Ile kosztuje sesja?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przygotowaliśmy zarówno pakiety podstawowe jak i rozszerzone. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Ile będzie trwała sesja?

Czas trwania jest uzależniony od wybranego pakietu oraz ilości zdjęć. Zwykle jest to od 1 do 2,5 godziny, nie licząc dojazdu.

Czy cena sesji obejmuje również fryzurę i makijaż?

Aktualnie w cenie sesji znajduje się wykonanie i obróbka zdjęć. Nasi klienci fryzurę oraz makijaż przygotowują we własnym zakresie.

       

CO PO SESJI + JAK WYGLĄDA OBRÓBKA ZDJĘĆ?

Jak szybko otrzymam wybrane zdjęcia?

Tutaj podobnie jak przy rezerwowaniu terminu – jesienią i zimą czas oczekiwania na obróbkę jest krótszy — maksymalnie 10 dni roboczych. Wiosną i latem ten czas może wydłużyć się nawet do 4 tygodni.

Czy istnieje możliwość szybszego otrzymania gotowych zdjęć?

Tak, można wykupić dodatkową usługę ekspresowej obróbki zdjęć (w ciągu 3 dni) – jej koszt to 100zł. Dotyczy ona jedynie zdjęć w wersji cyfrowej.

Kto wybiera zdjęcia? Czy otrzymam zdjęcia z sesji bez obróbki? Czy wszystkie zdjęcia wykonane podczas sesji?

Nie, ponieważ cena sesji zawiera również cenę obróbki określonej ilości zdjęć. Dajemy klientowi możliwość wyboru zdjęć, dlatego otrzymujesz dostęp do wszystkich udanych ujęć oraz kilku z nich już po obróbce pokazującej efekt końcowy. Pamiętaj, że decydując się na sesję w naszym wykonaniu akceptujesz nasz styl pracy, sposób kadrowania i obróbki zdjęć, które są naszą wizytówką i nie podlegają zmianom. Zdjęcia przed obróbką są półproduktem, zwykle wymagają dopracowania dlatego ujęć bez obróbki nie oddajemy w ogóle. Styl obróbki również nie podlega zmianie.

Czy wykonujecie pełny retusz zdjęć?

Zdjęcia podlegają obróbce reporterskiej. Na życzenie klienta możemy usunąć drobne mankamenty urody: pieprzyki, krostki, blizny. Nie retuszujemy zdjęć tj. nie pomniejszamy, nie powiększamy, nie wycinamy, nie wklejamy żadnych elementów zdjęcia, nie odchudzamy, ani nie prasujemy ubrań. Nasze sesje zdjęciowe pokazują przede wszystkim naturalność.

Czy zdjęcia z naszej sesji będą publikowane?

Tak, jeśli wyrazicie zgodę na zamieszczenie ich na stronie internetowej oraz w Social Mediach. Szanujemy prywatność każdego klienta, ale również bardzo cieszymy się, gdy pozwalacie na publikację i pochwalenie się pięknymi emocjami.

JAK PRACUJECIE?

Gdzie wykonujecie sesje zdjęciowe?

Sesje są wykonywane w okolicach Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska oraz Jarosławia. Przy większych odległościach, ze względu na dojazd cena sesji wzrasta o 1zł/km. Przy sesjach wymagających dojazdu do klienta poza wskazane miejscowości realizujemy tylko pakiety: II i III. Przy sesjach poza województwem koszty ustalane są indywidualnie.

W jakie dni tygodnia pracujecie?

Aktualnie pracujemy głównie w weekendy. W dni świąteczne do ceny każdego pakietu należy doliczyć 100zł.

Czy robicie zdjęcia w studio?

Nie, wszystkie zdjęcia wykonujemy w plenerze lub innych miejscach poza studio.

Czy posiadacie akcesoria, stroje, gadżety do zdjęć?

Nie, skupiamy się na emocjach i fotografujemy naturalność. Chętnie podpowiadamy klientom, jak przygotować się do sesji – dobór stroju, makijażu.

SESJE ROZSZERZONE RODZINNE I BRZUSZKOWE

Kiedy najlepiej wykonywać sesje brzuszkowe? W którym miesiącu ciąży robić zdjęcia?

Idealnym momentem jest czas między 7 a 8 miesiącem ciąży. Wtedy już dobrze widać brzuszek, a przyszłe mamy ciągle jeszcze cieszą się dobrym samopoczuciem.

Ile osób może wziąć udział w sesji rodzinnej?

Aktualnie nasze warunki sprzętowe pozawalają na wykonanie sesji maksymalnie 4-5 osobom równocześnie.

Czy w sesji mogą wziąć udział nasi czworonożni przyjaciele?

Jak najbardziej – Wasi pupile są oczywiście mile widziani na sesji!